Zemědělská družstva: Smlouva o pronájmu družstva

Vystoupení z družstva

Zdědila jsem 1/2 pole, družstvo mi zaslalo smlouvu o pronájmu před 5ti lety, smlouvu jsem zatím neodeslala. Vím, že je obhospodařováno celé pole. Můžu smlouvu odeslat teď?

Dobrý den,

Váš dotaz je velmi stručný, ale pokud jsme to správně pochopili, pak jste zdědila půlku pole, ale celé pole je obhospodařováno jistou společností, která Vám před pěti lety poslala nabídku na uzavření nájemní smlouvy.
Pět let dle § 1735 občanského zákoníku je opravdu dlouhá doba na to, abyste odpověděla na nabídku, že se smlouvou souhlasíte a chtěla ji uzavřít. Je na Vás, pokud s danou společností chcete uzavřít nájemní smlouvu na Vaši polovinu pole, abyste byla aktivní a společnost s touto nabídkou oslovila.