Šmejdi: Smlouva po telefonu

Šmejdi na telefonu

dobry den,prosim o radu, asi před mesicem my volala nejaka pani ze mi poslou zdarma ponožky,ze nebudu platit ani postovne ani za ponožky,ptala se na mou adresu a ja blbec jsem ji to řekl,dnes prisly 4 pary ponožek do schránky a složenka na 350kc ale nic jsem nepodepisoval tak nevim jestli je vrátit nebo delat mrtvyho brouka,nebo jak se ubranit dekuji

Dobrý den,

jelikož je složité určit, zda smlouva během telefonického rozhovoru byla uzavřena, je vzhledem k budoucím možným problémům lepší předpokládat, že k uzavření kupní smlouvy skutečně došlo a od této smlouvy odstoupit. Odstoupit je možné do čtrnácti dnů od převzetí zboží, přičemž pro odstoupení od smlouvy občanský zákoník stanoví písemnou formu. Po odstoupení od smlouvy jsou si smluvní strany povinny vrátit, co si navzájem plnily, ve Vašem případě tedy budete povinen vrátit zaslané zboží.

V případě vaší nečinnosti se může stát, že prodávající bude nezaplacenou kupní cenu vymáhat soudní cestou, což by pro Vás mohlo znamenat další náklady.

Zpět do Šmejdi