Pracovněprávní nároky: Smlouva při "home office"

Pracovní smlouva

Dobry den, mela bych 4.6. nastoupit do zamestnani po navratu z rodicovske dovolene. Zamestnavatel mne priradil na mou puvodni pozici, ale nechce abych tuto pozici vykonavala (kolegyne, ktera tuto pozici vykonavala behem me rodicovske dovolene bude tuto praci nadale zastavat a na mesic cerven podepsala dodatek ke smlouve s jinym nazvem pozice). HR mi sdelila, ze ceka na schvaleni nejakeho bonusu a ke konci cervna by melo dojit k nejake dohode o ukonceni pracovniho pomeru a vyplaceni bonusu (vyse mi zatim nebyla sdelena). Obdrzela jsem od HR email ("Za společnost potvrzuji, že od Tvého nástupního dne 4.6.2018 do naší výzvy, která přijde z největší pravděpodobností po 26.6.2018, můžeš zůstat pracovat home-office a nemusíš docházet do kanceláře. Prosím jen, zda bys byla na příjmu na Tvém mobilním čísle, abych Tě o naší další schůzce mohla předem informovat".), ze budu cerpat home office. Chci se zeptat, zda je tento email od zamestnavatele dostacujici a do kancelare nemusim fyzicky jezdit a v pripade vyplaceni nejakeho bonusu v jake vysi bude zdanen? Dekuji predem za odpoved. V.

Dobrý den,

neznáme přesné znění Vaší smlouvy. Domníváme se však, že i v případě výkonu práce z domu je na místě sjednat příslušnou pracovní smlouvu, ve které by měly být uvedeny konkrétní podmínky výkonu práce.

Např. pokud zaměstnanec vykonává práci pomocí svého nářadí či svých nástrojů, neměla by ve smlouvě chybět část o určení výše náhrad, dále by ve smlouvě mělo být přesně specifikováno Vaše bydliště jako místo výkonu práce, odměňování apod.

S pozdravem,