Ostatní: Smlouva uzavřená ústně a její prodloužení

Ostatní

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na toto.Jsme firma. Přišla nám faktura k úhradě za inzerci na internetu. Smlouva byla údajně uzavřená loni ústně po telefonu ( uzavřel kolega, který tu již nepracuje ) Smlouva fyzicky neexistuje, byla pouze ústní. Ted´přišla faktura za inzerci na další období.My již nechceme inzerovat, ale bylo automaticky prodlouženo, protože jsme nezrušili měsíc předem. Podle nás je to protiprávní, když ani neexistuje žádný dokument o uzavření smlouvy. Prosíme o radu. Děkuji moc,Dušková

Dobrý den,

smlouvu lze uzavřít i po telefonu, záleží ale na tom, nakolik to je druhá strana schopna prokázat. Neexistence dokumentu ale sama o sobě nemusí být překážkou k prodloužení smlouvy.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní