Zdraví: Smrt v důsledku zanedbání péče

Zanedbání lékařské péče

25.5. 2017začali bratra bolet ledviny a otékat noha a špatně se mu dýchalo. Navštívil proto lékaře pohotovostní sliužby a doufal že mu pomůže. Lékař mu předepsal antibiotika a poslal ho domů. Bratr ho upozornil, že má tmavou moč tak mu řek o vzorek a když ho viděl tak mu napsal jiné anibiotika a poslal domů. Celou noc měl bratr bolesti a ráno špatně dýchal nemohl chodit a mluvit. Proto ho manželka odvezla do UVN Praha 6 kde ho umístily na JIP. V sobotu ho zaintubovali a uvedli do umělého spánku. V neděli ho napojily na dialízu a v pondělí oznámili že zemřel. Bylo mu 67 let a do té doby byl v plné síle. Ptám se proto zda nedošlo k zanedbání ze strany lékařů a bratr by mohl žít. Radovan Hájek

Dobrý den,

pokud máte podezření na zanedbání lékařské péče, pak kontaktujte zaměstnavatele lékaře, a v případě, že není nikým zaměstnán, tak lékařskou komoru, a nechte si přezkoumat postup a léčbu provedené vámi zmíněnými lékaři.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví