Pojištění automobilu: Snížené plnění při srážce se zvěří

Krácení pojistného plnění u vozidel

Dobrý den. Může pojišťovna ponížit plnění za výměnu poškozeného dílu (nárazník)? Pojišťovna uznala událost - střet ze zvěří jako likvidní. Škoda vznikla střetem se zvěří a jiná oprava než výměna není možná (popraskaný plast). Na nárazníku bylo menší poškození ( odřený lak) již před střetem. Mezi střetem a finální opravou/výměnou došlo k dalšímu poškození daného dílu - hlubší škrábance. Mám povinnost ze zákona hlásit střet se zvěří policii, pokud vyrozumím ještě z místa nehody příslušný myslivecký spolek? Škoda nepřesáhne 100000Kč, škoda je na mém autě a nedošlo k poškození zdraví ani poškození jiného majetku ani komunikace. Děkuji za odpovědi Houdek

Vážený pane Houdku,

často se stává, že pojišťovna zkrátí přiznané plnění. Pokud nejste spokojen s náhradou, která vám byla pojišťovnou poskytnuta, můžete podat „odvolání“ proti výši plnění, které Vám pojišťovna vyplatila, a to nejpozději do 3 let od nehody. Pojišťovna bude muset případ znovu zhodnotit, pokud ani poté nebudete s výší plnění spokojen, můžete věc předat našim právníkům k bezplatnému posouzení a pomocí nich případ řešit.

Dojde-li ke srážce se zvěří, tedy poškození majetku další osoby, na místo dopravní nehody je zapotřebí přivolat policii. Ta vyrozumí majitele/správce honitby, který je povinen si na místě zvěř zajistit na vlastní náklady. Pokud zvěř po střetu z místa nehody uteče, policisté i v tomto případě vyrozumí majitele/správce honitby, že došlo k nehodě a nejspíš i ke zranění zvířete. Policisté střet se zvěří zadokumentují a řidiči předají protokol o dopravní nehodě.