Reklamace/e-shopy: Snížení ceny koupeného vozu

Reklamace automobilu

Dobry den, mam takovy dotaz, vcera jsem prodal vuz. A dnes mi dotycny psal. Ze by chtel dalsi slevu a nebo vraceni vozu. Pritom z kupni ceny dostal rovnou slevu 14 tis s tim, ze pokud by se neco vyskytlo, tak probehla tato sleva a opravi si to z toho. Na miste dotycny jeste dostal dalsi slevu 5 tis. Za to ze jsme zjistil. Ze el ovladana sedacka ridice nejde posouvat nahoru a dolu. Jinak ostatni jeji funkce nejsou omezeny ( posun dopredu a dozadu,a nebo nastaveni bederni operky) Takze celkem dostal slevu 19 tis. Byla provedena prohlidka vozu vizualni, zkusebni jizda... a nyni mi pise, ze by chtel dalsi slevu, ze pry jsou ve spatnem stavu tlumice a nefunguje klimatizace. Pritom pri prodeji, vse zkousel na nic jineho nez sedacku si nestezoval. Jak na jizdni vlastnosti, tak na nic jineho. Klima fungovala, nyni pise veci typu jako ze vydechy topeni jsou necim spatne, ze je neco na palubce. Ale pri prevzeti auta , nic takoveho nenamital. Jak mohu vedet jen, jestli nezkousi nadale snizovat cenu, nebo bezduvodne odstoupit od smlouvy. Predem dekuji za Vasi odpoved a radu.

Dobrý den,
bohužel ve Vašem případě hodně záleží na konkrétních detailech případu, které nejsme schopni ze zadání vyzjistit. Proto Vás můžeme toliko odkázat na ustanovení nového občanského zákoníku, kterých by teoreticky bylo možné využít.

Za prvé je dobré poukázat na reklamační proces samotný, kdy je nutné, aby kupující zboží bez zbytečného odkladu prohlédl a vady vytkl, jinak pozbývá právo z reklamace.

V § 1918 NOZ se dále píše: „Přenechá-li se věc jak stojí a leží (úhrnkem), jdou její vady k tíži nabyvatele. To neplatí, nemá-li věc vlastnost, o níž zcizitel prohlásil, že ji má, nebo již si nabyvatel vymínil“ → to znamená, že pokud jste kupujícího upozornil, že si vůz kupuje „tak, jak je“, nemá nárok žádat další slevy apod.

Opakujeme však, že postup ve Vašem případě není možné bez dalších bližších informací zhodnotit a poskytnout lepší návod.

S pozdravem

Vašenároky.cz