Pracovněprávní nároky: Snížení mzdy v pracovní neschopnosti

Pracovní neschopnost

Dobrý den,od června 2017 jsem v pracovni neschopnosti.Zaměstnavatele me zaslal poštou doporučeně nový mzdový předpis.Snížil mě základ o 12 000 Kč. Má na to právo?Moc děkuji.Kvasničková

Dobrý den,

pokud byla mzda sjednána mzdovým výměřem a neodporuje nová mzda předpisům o zaručené mzdě, tak to udělat může. Avšak nesmí to být diskriminačně - což znamená, že pokud ostatní mají vyšší mzdu, a vy kvůli pracovní neschopnosti máte méně, správné to není a zaměstnavatel na to nemá nárok.