Pracovněprávní nároky: Snížení mzdy po podepsání výpovědi

Mzda

Dobrý den, přítel pracoval v německu, dostal výpověď, tu podepsal, zaměstnavatel mu tím dnem snížil bez oznámení mzdu na minimální a bez dalšího oznámení strhl 150Euro jako náhradu za škody, které prý způsobil v pokoji, kde občas přespávat. Přitom při předání pojokoje nebyli žádné námitky, v době výpovědi a než došla výplatní páska docházelo k rekontrukci, tudíž nepovažuji doložení účtu za relevantní...rekonstrukce byla plánovaná. Děkuji za odpověď Hlávková

Dobrý den,

s tímto dotazem Vám bohužel nemůžeme pomoci, jelikož Váš pracovněprávní vztah se řídí německým právem.