Bydlení: Snížení nájmu kvůli rekonstrukci

Nájemné

Dobrý den, Mám na Vás dotaz. Bydlím v OB kde byla dělané rekonstrukce stupaček teplé a studené vody. Za prvé jsme jako nájemci byli podrobně informováni 3 tydny před samotnou rekonstrukci, která obnášela nefunkční kuchyň a toaletu. Já jsme byla v 9 měsíci těhotenství - v době rekonstrukce týden před porodem. V bytě byl prach, zima a nefunkční kuchyň a záchod. Víte mi poradit podle jakého zákonů můžu zadat o znížení nájmu? Děkuji. Ing. Eva Tabačkova

Dobrý den,

Vámi popisovanou problematiku upravuje zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, konkrétně v §§ 2259 a násl. Bez větších znalostí Vašeho případu Vám bohužel nelze konkrétně odpovědět.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení