Pracovněprávní nároky: Snížení příplatku za práci přesčas

Práce přesčas

Dobrý den, zaměstnavatel mi nařídil práci přesčas 12,5 hodin měsíčně, za to mám příplatek 1600 Kč. V srpnu jsem měla 10 dní dovolenou. Byl mi zkrácen příplatek na 960 Kč, ale přesto jsem musela odpracovat nařízených 12,5 hodin. Chtěla bych se zeptat zda je to tak v pořádku. Děkuji

Dobrý den,

V případě čerpání dovolené, přísluší zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku. V případě práce přesčas, přísluší příplatek za práci, který je zákonem stanoven na minimálně 25% průměrného výdělku, nebo náhradní volno. To, že zaměstnanec čerpá dovolenou, nemá vliv na výši příplatku za práci přesčas. Jsem přesvědčen o tom, že pokud jste v rámci měsíce, kdy jste čerpala dovolenou, odpracovala zmíněných 12,5 hodiny přesčas, Vám náleží příplatek za práci přesčas za těchto 12,5 hodiny.

Za tento měsíc, máte tedy nárok na náhradu mzdy za dobu čerpání dovolené, mzdu za odpracované dny a příplatek za práci přesčas 12,5 hodiny.