Pracovněprávní nároky: Snížení z celého na poloviční úvázek

Pracovní doba

Dobrý den, mám praci na dobu neurčitou nyní zaměstnavatel chce, abych dělala na polovicni uvazek, s čímž souhlasit nebudu, protoze žit z 5000 nelze. Ptám se, mám narok na odstupne, když odmitnu polovic.uvazek, podam vypoved, ktera pobezi 2 měsíce, mám i v tomto připadě nárok na odstupné nebo jaký mi radíte postup. děkuji

Dobrý den,
pokud dáte výpověď Vy, nárok na odstupné Vám nevzniká. Na zkrácení úvazku se ale zaměstnanec se zaměstnavatel musí dohodnout. Je tedy nutný Váš souhlas. Pokud souhlasit nebudete, je možné, že zaměstnavatel dá výpověď Vám, což by pro Vás bylo jistě výhodnější jako kdybyste výpověď dala Vy sama. V případě výpovědi dané zaměstnavatelem z organizačních důvodů (tedy, že už pro Vás nemá místo) Vám totiž ze zákona náleží odstupné.