Pracovněprávní nároky: Souhlas se snížením mzdy

Pracovní smlouva

Dobrý den, mám podepsanou dohodu o smluvní mzdě ve výši 37750 Kč. Zaměstnavatel hodlá snížit mzdu o 10% z důvodů špatných hospodářských výsledků . Projednává s odboráři a ti hodlají podepsat souhlas se snížením. Následně nám hodlají dát k podepsání snížení o 10%. Jsem povinen tuto dohodu podepsat? Jaké mohu očekávat "sankce" při odmítnutí podepsání. Dne 1.6.2015 jsme přecházeli z jedné firmy která patří stejnému majiteli do jiné se všemi právy a povinnostmi bez nároku na odstupné. Děkuji Jiří Švarc

Dobrý den,

k podpisu snížení mzdy Vás nikdo nutit nemůže, ovšem dá se předpokládat, že v případě, kdy odmítnete podepsat takovéto snížení, dá Vám zaměstnavatel výpověď s výpovědní lhůtou stanovenou ve smlouvě, či dle zákonné úpravy – nejméně 2 měsíce.