Bydlení: Špatná rekonstrukce střechy

Řemeslné práce

Dobrý den, mám dotaz-nevím jak postupovat.Objednali jsme firmu,která provedla rekonstrukci střechy.první chyba,že nebyl dodržen projekt.Další vada je ta,že nedodrželi kladečský postup s krytinou Satjam a na vše se vymlouvají.Pozvali jsme technika přímo ze Satjamu,který nám potvrdil, že střecha je kompletně špatně položená.Jak se máme zachovat? Co dělat? Stálo to nemalé peníze? Děkuji za radu Suchopárová

Dobrý den,

z výše uvedeného předpokládám, že jste uzavřeli smlouvu o dílu. Pokud dílo ještě nebylo dokončeno a již vykazuje vady, doporučil bych Vám dílo nepřevzít, popřípadě převzít s výhradami. Pokud jste snad dílo převzali s výhradami, máte právo uplatnit práva z vadného plnění. Mimo jiné můžete žádat opravu věci, popřípadě přiměřenou slevu z ceny.

Pokud jste dílo převzali bez výhrad, máte právo z vadného plnění pouze z vad skrytých, ze zjevných nikoliv.

Zpět do Bydlení