Reklamace/e-shopy: Špatná součástka, reklamace

Odstoupení od smlouvy

Dobrý den, dal jsem pánovi který ma opravnu elektrotechniky do opravy projektor a po tom co mne informoval že mám špatnou součástku za 2500Kč kterou se závada odstraní jsem souhlasil s jejím zakoupením. Po výměně mi ho dal že je opravený ale stále nefungoval tak jsem ho vrátil a pán mě natahoval týden za týdnem že je to jinší věcí a nyní jsou tomu 4 měsíce výmluv a žádného konce.Nyní jsem se rozhodl to ukončit a odmítá mi vrátit peníze za součástku a že mi odpustí pouze práci. Mám právo to po něm chtít když mi řekl že ji musí koupit a nyní mi chce vrátit nefunkční projektror+ díl co je mi k ničemu a já jsem vyhodil 2500 Kč + práci kterou má zaplacenou?

Dobrý den, ve vašem případě se jedná se o smlouvu o dílo – opravu. U takové je možné a vhodné si sjednat čas na opravu. Opravář také odpovídá za vady jen do doby, než jste si dílo (opravenou věc) převzal. Jakmile jste si dílo převzal, za vady dále neodpovídá. Je proto vhodné si při přebírání nechat předvést dílo, tedy, že je plně funkční. Pokud u něj stále projektor máte, přesvědčte se, že funguje, než ho převezmete a zaplatíte. Za první opravu bohužel nárok na vrácení peněz nemáte, jelikož vás informoval o potřebě zakoupení součástky, tedy navýšení ceny.