Zdraví: Špatně provedená operace

Pochybení lékaře

Dne 19.3.2015 jsem měl pracovní úraz,kdy mi úhlová bruska přeřízla šlachy na diplomatní (pravé)ruce.Při ošetření mi byli šlachy špatně sešity (přifixované k jizvě)a ruku dopusud mohu zavřít jen z 1/2 a čeká mě reoperace.Myslím že vzhledem k tomu že se jedná o diplomatní ruku,jsem čekal lepší a profesionálnější přístup.I když reoperace doufám dopadne dobře,mohu žádat nějakou kompenzaci?Nebo záleží na tom jak dopadne reoperace v jiném zařízení?Děkuji T.

Dobrý den,

podle informací, které ve svém dotazu uvádíte, se pravděpodobně jedná o pochybení lékaře, který Vám šlachy operoval, a v takovém případě byste měl nárok na náhradu újmy, jež Vám tímto vznikla. Je však dosti pravděpodobné, že daný lékař (příp. zdravotnické zařízení) nebude chtít své pochybení uznat. V takovém případě bude nezbytné si nechat zhotovit znalecký posudek prokazující pochybení lékaře a případně i řešit věc soudní cestou. Kompenzaci můžete žádat nezávisle na výsledku reoperace. Jestliže se jedná o pracovní úraz, měl byste mít také vůči svému zaměstnavateli nárok na náhradu za ztrátu na výdělku, účelně vynaložených nákladů spojených s léčením, případnou věcnou škodu a také nárok na náhradu bolestného a ztížení společenského uplatnění.

Rád bych se na Váš případ podíval blíže. Pokud máte zájem, požádám Vás o zadání případu na stránkách Vaše nároky.cz https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad Váš případ bude zdarma posousen a pokud shledáme, že lékař skutečně pochybil, pokusíme se Vám získat odškodnění, na které máte nárok.

Zpět do Zdraví