Pracovněprávní nároky: Špatně vypočítaná částka na exekuci

Ostatní

Dobry den můžete mi prosim poradit kde a na.koho se mam obratit o vraceni penez od zamestnavatele,ktery udelal chybu a z platu mi spatne vypocital castku pro exekuci?Hruba mzda za mesic zari činila 14 378, čistá mzda byla 12 383 z tyhle částky mi zamestnavatel ztrhnul 4104 kč a k výplatě mi vyplatil pouze 8280kc.Mam dvě vyrivovaci povinnosti na kluky kterym je 13 a 14 let.Kde se mam.prosim domahat o zbylou castku kdyz zamestnavatel mi sdelil ze penize už jsou poslany že s tim už nic neudela? Ja nejsem účetní no myslim ze castka 8280kc je dost mala pro tri lidi predchozi zamestnavatel mi taky ztrhaval z platu penize pro exekuci no 12 400kc mi nechal k vyplate po vypoctu.tak myslim ze zamestnavatel novy mi ztrhnul vic nez mel.Poradte mi prosim kolik a jak mam od neho ziskat me penize zpatky dekuji P.

Nezabavitelné minimum pro rok 2018 činí 6.225,33 Kč. Dále částka činí 1.538,67 Kč na každou vyživovanou osobu. Záleží na tom, zda o děti pečujete, nebo je na ně pouze vyživovací povinnost. Příslušná nezabavitelná částka se nezapočítává na osobu, v jejíž prospěch byla nařízena exekuce pro pohledávky výživného. Jestliže shledáváte postup zaměstnavatele nesprávným, upozorněte jej. Můžete se i obrátit na inspekci práce.