Stát: Splacení půjčky dědici

Dědictví

Dobrý den, v roce 2009 jsem zapůjčila svému příteli vyšší finanční částku, byla sepsána smlouva u právničky, kde byly určeny i % za prodloužení splátek. Přítel zemřel, nic nesplatil, probíhá dědické řízení a jeho potomci tvrdí, že půjčka je již promlčená. U sezení notáře ji ovšem potvrdili, věděli i její částku, řízení ukončeno a já obdržela rozhodnutí, že pohledávka má být zaplacena. Notářský zápis již nabyl právní moci. Jak je možné se někde dovolat, aby dluh byl uhrazem. Děkuji mnohokrýt

Dobrý den,

pokud máte k dispozici notářský zápis, který prokazuje, že Vám dědici dluží jistou částku, můžete podat návrh k soudu na vydání elektronického platebního rozkazu. Pokud soud uzná Váš návrh, vydá EPR, a pokud se dědicové neodvolají proti EPR, budete mít k dispozici rozhodnutí soudu, tedy exekuční titul, a budeme moc částku vymáhat pomocí exekutora. Pokud byste si s postupem nevěděla rady, můžete případ zadat na stránkách Vašenároky.cz, kde Vám s řešením rádi pomůžeme.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát