Reklamace/e-shopy: Spoluúčast na opravě auta

Reklamace automobilu

Dobrý den, koupili jsme auto z autobazaru. Do měsíce jsme zjistili, že auto tzv, žere olej. S bazarem jsme se ústě dohodli, že opravu zajistí u svého smluvního servisu. Předběžná odhadovaná cena opravy, byla cca 5 000,-. Po dovezení auta do servisu mechanik odhadl předbežnou cenu na cca 12 000,- Nakonec celková cena opravy se vyšplhala na 35 tisíc. S tím, že bazar nyní po nás požaduje jakoby spoluúčast a zaplacení částky 17 200,-. Samozřejmě nesouhlasíme. Může toto po nás bazar požadovat nebo by měli celou opravu zaplatit, i když nebyla provedena písemná reklamace? Předem Děkuji za odpověď.

Vážená paní,

v tomto případě je nutné posoudit, co jste vlastně s autobazarem dohodli. Bylo by třeba dokázat, jak byla dohoda formulovaná, při ústní podobě však toto bude velice těžké. V případě, že byste předmětnou vadu reklamovali, jednalo by se o skrytou vadu, která by šla na vrub autobazaru. V opačném případě lze namítat, že vada byla způsobena klasickým opotřebením komponent a je jen dobrou vůlí autobazaru, že se na opravě finančně podílí.

S pozdravem,

Vaše nároky