Bydlení: Spor se stavebním odborem

Spor o nemovitost

Dobrý den,potřebuji poradit co mám dělat. Bydlím v bytovce, jako majitelé bytů vlastníme jen pozemek pod domem. okolí je pozemek města. Na pozemku je na katastru vyznačená parcela na dvou-garáž. Město přišlo na podzim stím, že musíme buď pozemky koupit, nebo vzít do nájmu, a podle města jsou garáže zkolaudované a je potřeba dořešit jen ten pozemek. Se sousedem jsme ho tedy 23.3.2015 koupili. Pak se ozval stvební odbor města, že je stavba nelegální a že si garáž musíme nechat zlegalizovat, což představuje několik desítek tisíc korun. Garáže zde stojí podle dřívějších obyvatel od konce 60. let minulého století.Co máme dělat?Děkuji za poradu.

Zde se může jednat o složitější problém a bylo by potřeba vidět jednotlivé podklady. Nicméně dle popisu by se mělo jednat o pochybení města, ze kterého Vám může vzniknout škoda. Pokud město tvrdilo nebo Vás ujistilo, že jsou garáže zkolaudované, tak Vás mohlo tímto uvést v omyl. Dalo by se uvažovat o možnosti odstoupení od kupní smlouvy nebo také požadování náhrady škody, která Vám vznikla (vznikne) v souvislosti s legalizací garáží.

Zpět do Bydlení