Pracovněprávní nároky: Sražení kolegy vysokozdvižným vozíkem

Pracovní úraz

Dobry den pracuju jako skladnik v jedny logisticke firme pred 2 tydny sem vysokozdvižnym vozikem zrazil pri couvaní kolegu a prejel mu nohu ja sem presvedčen ze mi do cesty vjel on a ja už nestihnul zareagovat včas ten kolega mel 4 operace ,chci se zeptat co mi hrozi??

Pěkný den,

Ve vašem případě, by vám za předpokladu, že celou nehodu způsobil kolega, nehrozilo nic. Předpokládám, že věc bude šetřit jak pojišťovna kolegy, tak Váš zaměstnavatel. Pokud by přece jen došli k názoru, že jste nehodu zavinil vy, budou rozhodující okolnosti nehody. To znamená, jestli jste jednal na pokyn zaměstnavatele, jestli jste porušil nějaké vnitřní předpisy, případně jestli jste tak učinil úmyslně či neúmyslně. Bez konkrétní informací Vám nemohu odpovědět. V případě, že byste mu ublížil úmyslně, musel byste mu hradit bolestné a zaměstnavateli škodu, případně by to mohlo být kvalifikováno i dle trestních norem.