Pracovněprávní nároky: Srážka ze mzdy na stravenky

Nárok na stravenky

Dobrý den, zaměstnavatel nám dle pracovní smlouvy poskytuje stravenky. Dnes nám oznámil, že stravenky za měsíc říjen nedostaneme i přes to, že nám provedl srážku ze mzdy. Peníze nám údajně budou vráceny v dalším výplatním termínu. Od dnešního dne stravenky úplně zruší. Má právo nám stravenky nevydat a vrátit peníze v dalším výplatním termínu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

V tomto případě by se pravděpodobně jednalo o neoprávněnou srážku ze mzdy, jelikož Vám stravenky nebyly poskytnuty. Nicméně pokud Vám zaměstnavatel tuto srážku vynahradí v dalším výplatním termínu např. na osobním ohodnocení, jedná se o nejjednodušší variantu. Není to sice zcela běžný postup, ovšem pokud Vám srážku vynahradí, mělo by být vše v pořádku. Pokud by tak neučinil, nebo pokud se Vám takovýto postup nezamlouvá, můžete podat podnět na inspektorát práce, který je povinen postup zaměstnavatele prošetřit.