Pracovněprávní nároky: Státní svátek a nepřetržitý provoz

Státní svátek

Dobrý den, mám nárok na volno v den státního svátku? Pracuji ve strojírenské firmě na nepřetržitém provozu. Dvanáctihodinové měny máme rozvrženy: Dvě směny denní, dvě směny noční a pak čtyři dny volno. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně má zaměstnanec ve státní svítek nárok na placené volno. Pokud však druh podnikání nedovoluje, aby byla výroba zcela odstavena, může zaměstnavatel nařídit práci i ve státní svátek. V takovém případě má pak zaměstnanec nárok na náhradní volno případně na proplacení s příplatkem za svátek

S pozdravem Vaše nároky.cz