Reklamace dovolené: Storno poplatek

Storno zájezdu

Na internetu jsem si zarezervovala dovolenou v 7 měsíci 2017,po 7 dnech jsem u cestovní agentury dovolenou zrušila.myslím že ze zákona mám právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů. ted mi vyhrožují a chtějí 189euro storno poplatek. to je přece nesmysl. děkuji za odpověd. Slámová

Dobrý den,

Ve Vašem případě se sice může jednat o uzavření smlouvy prostřednictvím prostředků komunikace na dálku, (v případech uzavření smlouvy mimo obvyklé obchodní prostory a v případě uzavření smlouvy o spotřebitelském úvěru), kdy zákon dává spotřebiteli právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů. Také se ovšem jedná o případ výjimky z tohoto pravidla, kdy na smlouvy o ubytování, dopravu, stravování nebo využití volného času, pokud jsou objednané na určený termín, se toto nevztahuje. Storno poplatek se řídí smluvními podmínkami, za kterých jste uzavřela smlouvu, od které odstupujete. Tedy ve Vašem případě se může cestovní agentura domáhat zaplacení storno poplatku.