Pojištění automobilu: Střet se zvěří

Srážka se zvěří

Dobrý den. Dne 8.7. 2015 v 03.00 v katasrtu obce Příbor došlo při jízdě ke střetu se zvěří. Škoda na vozidle nedosáhla, na krytí škody z havarijního pojištění, kde máme spoluúčast 10% nebo částku 10.000,- Kč. Chtěl bych se zeptat, zda je možné náhradu škody požadovat po mysliveckém združení v jejiž honitbě se věc udála. Děkuji za odpověď. Miloš S.

Dobrý den,

bohužel ve Vašem případě není možné obecně po mysliveckém sdružení, ani po žádném jiném subjektu požadovat náhradu škody za škodu způsobenou zvěří. Podle zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti, by byla dána odpovědnost uživatele obory, pokud by škodu způsobila zvěř, která z této obory unikla. Za způsobenou škodu by však uživatel obory nebyl odpovědný, jestli by prokázal, že ohrazení obory bylo poškozeno neodvratitelnou událostí nebo cizí osobou.