Pracovněprávní nároky: Strhávání ze mzdy u DDP

Mzda

Jsem pracující důchodce,mám smlouvu DPP a hodinovou mzdu 75kč/uklízečka/Nic víc.Z této mzdy nám každý měsíc majitel fa. strhává částky kreré se pohybují v rozmezí 500 až 1500kč,důvod-že není spokojen s naší prací.Má na toto jednání nárok?

Dobrý den,

zde záleží na tom, co máte napsáno v pracovní smlouvě. Pokud však máte ve smlouvě napsáno, že za jednu hodinu dostanete určitý počet peněz, měla byste jej také dosta. Zaměstnavatel Vám bezdůvodně (nebo jen z důvodem, že není spokojen) nemůže peníze strhávat. Máte nárok na takovou mzdu za odpracované hodiny, jakou máte napsánou ve smlouvě.

S pozdravem Vaše nároky.cz