Pracovněprávní nároky: Strhnutí bonusů z měsíční výplaty

Bonus

Dobrý den. Chci se zeptat. Zaměstnavatel mi strhnul bonusy z mé měsíční výplaty. Má na tohle právo nebo je bonus pohyblivá složka za práci navíc. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jilek T.

Dobrý den,

bonusy jakožto pohyblivá složka mzdy, jsou sjednány v pracovní smlouvě, kolektivní smlouvě, dohodě o mzdě, ve mzdovém výměru nebo jsou stanoveny vnitřními předpisy zaměstnavatele. Tyto dokumenty by měli tedy určit podmínky pro vznik nároku na výplatu těchto pohyblivých složek mzdy. Tyto složky mzdy jsou složkami nenárokovými, na jejichž výplatu získá zaměstnanec nárok po splnění předem stanovených podmínek či pravidel, které však bohužel neznáme.

S pozdravem,