Pracovněprávní nároky: Stržení odměn v případě návštěvy lékaře

Příplatky

Dobrý den,mám dotaz - v zaměstnání nás nutí,v případě návštěvy lékaře, brát si dovolenou. Pokud chceme propustku, strhnou nám z platu pohyblivou částku, což činí 2800kč. Má na toto jednání zaměstnavatel právo? Jak se mohu bránit? Děkuji B.

Vážená paní B.,

děkuji Vám moc za Váš dotaz.

Za pohyblivou část mzdy se považují odměny. Ty jsou čistě na zvážení zaměstnavatele. Toto chování z jeho strany bohužel nepovažuji za férové, ale zákon jej přímo nezakazuje.