Pracovněprávní nároky: Svátek v nepřetržitém provozu

Státní svátek

Dobrý den. jak se počítá při nepřetržitém provozu svátek?Pracuji krátký dlouhý týden.Pokud přijdu do práce 16.11. v 18.00 a končím 17.11. v 6.00 nedostanu nic.Nástup 17.11v 6.00 a odejdu v 18.00 zaplatí mi 12h, ale když přijdu 17.11 v 18.00 a odejdu 18.11 v 6.00 zaplatí mi 12h. Je to takto správně?Připadá mi to nelogické. Můžete mi prosím poradit. Děkuji J.

Dobrý den,

za práci ve svátek, kterou Vám zaměstnavatel při práci v nepřetržitém provozu může nařídit, náleží buďto náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek, nebo po domluvě se zaměstnavatele příplatek ve výši nejméně 100 % Vašeho průměrného výdělku.

Z Vašeho zadání mi nevyplývá důvod, proč by zaměstnavatel v případě začátku směny před svátkem a jejím konci během svátku nemusel ničeho platit, když v ostatních případech platí. Rovněž není jasné, jestli má platit jenom mzdu, nebo máte na myslí příplatky - blíže Vám tak s ohledem na strohost zadání poradit nedokážeme.