Stát: Termín nahlášení na ÚP

Úřad práce

Dobrý den. 31.5.2017 mi skončil pracovní poměr na dobu určitou. Od 29.5.-6.6. jsem byla na OČR. Kdy jsem se měla hlásit na UP? Děkuji

Dobrý den,

je jen na vás, kdy si písemně požádáte o zprostředkování zaměstnání k ÚP. Pokud požádáte do 3 pracovních dnů po skončení zaměstnání nebo činností, které jsou považovány za náhradní doby zaměstnání (tj. ve vašem případě OČR), zařadíte se do evidence uchazečů o zaměstnání nikoliv dnem podání, ale již ode dne následujícího po skončení zaměstnání nebo této činnosti. Může to být jen výhoda pro vás, ale obecně si můžete zažádat kdykoliv.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát