Pojišťovny: Termín pro vyplacení pojistného při úrazu ve škole

Úraz ve škole

Dobrý den, má dcera utrpěla zlomeninu nohy na adaptačním kurzu ve škole. Musela být hospitalizována v nemocnici a následně další 3 měsíce doma s nechodící sádrou a poté ortézou. Škola spolupracovala a po ukončení léčby jsem předala škole formuláře pro pojišťovnu. Jak dlouhou dobu má škola a pojišťovna na vyplacení? Děkuji

Dobrý den,

Pokud pojistná smlouva nestanoví jinak, je pojistné splatné 15 dnů od konce šetření pojistné události. Co se týče druhé části Vašeho dotazu, to bohužel nejsme schopni zodpovědět, protože záleží, zda má škola přiznanou spoluúčast či nikoliv. Pokud ne, je velice pravděpodobné, že je částka adresována pojišťovnou přímo poškozenému.