Pracovněprávní nároky: Termín proplacení dovolené

Dovolená

Dobrý den, v dubnu jsem dala výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Prac. poměr mi končí 30.6.2017. Od 5.6. jsem na nemocenské. Ta potrvá déle než do 30.6.2017. Chtěla bych Vás požádat o informaci, kdy se mám evidovat na prac. úřadě, zda po skončení prac. poměru nebo až po skončení nemocenské. Dále nemám vybráno 5 dní dovolené, chtěla bych vědět, zda mi ji zaměstnavatel musí proplatit a k jakému datu. Zda k 30.6., kdy mi skončí prac. poměr nebo až po skončení nemocenské. Velice děkuji za odpověď Melicharová

Vážená paní Melicharová,

pokud jste dala výpověď, skončí Váš pracovní poměr k 30. 6. 2017, pokud nebudete trvat na prodloužení pracovního poměru. Pak by se část výpovědní doby, po kterou jste byla v PN do 30. 6. 2017 ještě přičetla k trvání pracovního poměru po skončení pracovní neschopnosti. To je pro Vás důležité z toho důvodu, že po dobu trvání pracovní neschopnosti se nelze evidovat na Úřadu práce, tam Vás zaevidují až po skončení pracovní neschopnosti. Dovolenou by Vám zaměstnavatel měl proplatit při skončení pracovního poměru.

S pozdravem Vaše nároky.cz