Zdraví: Termín výplaty a hodnota bolestného

Bodové ohodnocení

dobry den jak muze dlouho trvat nez dostanu od pojistovny bolestne mel sem pracovni uraz a kolik je za bod u kooperativy mel narazene rameno a obe kolena vse ma jis od lekare vyplnene dekuji kubicek

Dobrý den,

v případě pracovního úrazu je hodnota jednoho bodu 250 Kč, pokud pojišťovna plní z titulu pojištění odpovědnosti zaměstnavatele. Pojišťovna by měla vyplatit bolestné bez zbytečného odkladu. Pokud tak neučiní, je vhodné ji k plnění vyzvat, pokud na tuto výzvu nezareaguje, nezbývá než k úhradě bolestného vyzvat přímo zaměstnavatele a případně přistoupit k vymáhání bolestného soudní cestou.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví