Pracovněprávní nároky: Termín žádosti o uznání nemoci z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den.Chtěla bych poradit jsem od 1.1.2017 na neschopence a mam diagnozu mohutna kalcifikace ramenního úponu .Je to na operaci doktor mi nabídl ješte jiné řešení rázovou vlnou toto moc nepomáhá tak asi v srpnu bude operace .Mám pracovní smlouvu na dobu určitou do31.8.2017.Chtěla bych si zažádat o uznáni nemoci z povolání musím zažádat do 31.8.2017 kdy ještě trvá pracovní poměr.Děkuji.

Vážená paní,

uznání nemoci z povolání je každopádně vhodné řešit co nejdříve. Obecně řečeno Vám náhrada za ztrátu na výdělku náleží pouze za dobu trvání pracovního poměru, pokud by tedy k 31. 8. skončil pracovní poměr a nemoc by Vám byla přiznána až např. 1. 11., pak Vám náhrada ztráty na výdělku nebyla hrazena.

S pozdravem,

Vaše nároky