Pojištění automobilu: Totální škoda na automobilu

Totální škoda

Dobrý den, cestou domu z dovolené se nám stala dopravní nehoda. Pro mě první.. Tři auta v sobě - pán jel vyšší rychlostí v obci, vjel do nás a my automaticky zadním nárazem do auta před námi. Díky mému šoku dorazila sanitka, dále i hasiči a policie. Vše bylo sepsané. Likvidátor zatím viděl pouze fotky z nehody, ale už prohlásil auto na totální škodu. V pondělí má dorazit osobně.. Auto máme teprve měsíc. Je na úvěr - Fabie II 1.4 16V, v době koupi najedo 40 000 km, rok výroby 2014, cena auta 170 000 Kč, celková částká úvěru s havarijním, i povinným ručením plus úroky činí 300 000 Kč. Úvěr na pět let. Prosím o jakoukoliv informaci ohledně totální škody. Všude studuji to samé - pokud je cena opravy vyšší jak cena auta, je to totální škoda. Chápu, ale kdo doplatí ten zbytek úvěru? Tímto budu muset splatit něco, co vlastně neexistuje a to cizí vinou ? Nerozumím tomu. Pojišťovna viníka by přeci měla vyplatit úvěrovou společnost v celkové částce. Prosím o informaci na co se připravit.

Vážená paní, vážený pane

V případě škody, pokud tato není hrazena z pojištění škůdce, je škůdce povinen tuto poškozenému nahradit. Pokud by toto neučinil, je třeba podat žalobu na plnění.