Reklamace/e-shopy: Třikrát reklamovaný telefon

Opakovaná reklamace

Dobry den,koupila jsem si v listopadu 2015 u t-mobile telefon,bohuzel jsem nemela stesti a telefon jsem musela uz trikrat reklamovat,vzdy stejne zavady.Chtela jsem odstoupit od smlouvy ale bylo mi receno ze bohuzel,ale ze servis nenapsal souhlas k odstoupeni,..pritom mam narok na odstoupeni treti reklamace za stejne vady.Musi servis napsat do protokolu?Ja mela ze za tri stejne je to dost jasny. Ted jsem ho davala po ctvrte na reklamaci a zamitli to,ze nenasli zavady. Muzete mi porad jak postupovat? Dekuji Jana

Občanský zákoník zakotvuje nárok na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz právě i z důvodu opakovaného výskytu vad. Opakovaným výskytem vad se pak dle soudní judikatury rozumí reklamace třech vad stejných nebo čtyř vad různých. Samozřejmě se vždy musí jednat o reklamace uznané. Jestliže jste tedy reklamovala telefon pro třetí stejnou vadu a prodejce reklamaci pokaždé uznal jako oprávněnou, můžete odstoupit od kupní smlouvy a prodejce Vám musí vrátit peníze.