Pracovněprávní nároky: Typ pracovní smlouvy

Pracovní smlouva

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Jak je to u zaměstnance, který pracoval na dobu neurčitou ( na základě pracovní smlouvy a dvou prodloužení), po devíti letech se rozhodl skončit, ale po 2 měsících se opět vrátil ke stejnému zaměstnavateli. Je znovu možné tomuto zaměstnanci vyhotovit pracovní smlouvu na dobu určitou, přestože pracoval již na neurčito? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem,

Dobrý den,

Jestliže jste odešel řádně ze zaměstnání a následně uzavřel novou pracovní smlouvu se zaměstnavatelem, nemá předešlá smlouva na nově vzniklý pracovněprávní vztah vliv. Pracovní smlouva na dobu určitou je tedy v tomto případě zcela v pořádku.