Bydlení: Účtování vyšší ceny za vodu

Společenství vlastníků

Po 3roky mám stejnou spotřebu teplé vody.Letos částka za teplou vodu za stejnou spotřebu je o cca1500kč vyšší, dvěma bytům vodoměry nefungovaly a společenství jim doučtovalo jejich průměr z minulych dvou let....zbytek zaplatíme všichni zvýšením častky za vodu. Oproti jiným letům je deficit celkové spotřeby za teplou vodu v domě zhruba 50m3 méně než v ostatních letech.Nevim proč bychom měli zaplatit za lidi kterým nešly vodoměry, můj vodoměr fungoval....realitka mi odpověděla, že mé důvody nejsou opodstatněné a že se mám soudit.Výšši ceny za teplou vodu nám určuje dodavatel.Reklamaci mi zamítli jako neopodstatněnénou.dekuji za odpověď

Dobrý den,

pokud jste částku již uhradil, je opravdu jedinou možností domáhat se jí soudní cestou a její neopodstatněnost prokázat, což by ovšem vzhledem k výši částky bylo nejspíše nepřiměřeně náročné (jednou z možností by byla společná žaloba podaná spolu s ostatními nájemci. Pokud jste doposud částku neuhradili a ani ji neuhradíte, musel by ji soudně vymáhat poskytovatel služeb a její opodstatněnost prokázat. Mezi tím by ovšem mohly nastat nepříznivé následky, které s neuhrazením částky spojuje Vaše smlouva o poskytování služeb. Pokud by tato nepříznivá opatření byla uplatněna a z toho důvodu Vám vznikla škoda a následně by soudní řízení dopadlo ve Váš prospěch, musel by Vám škodu poskytovatel nahradit.

S pozdravem, Vašenároky.cz

Zpět do Bydlení