Pracovněprávní nároky: Úhrada pracovní neschopnosti

Nemocenská

Dobry den, dne 30.3.2017 mi skončil pracovni pomer, od 1.4. do 17.4.2017 jsem byla na neschopence, zamestnavatel mi tvrdi, ze prvních 14 dni mi nemůže proplatit pracovni neschopnost, protože jsem onemocnela po ukonceni pracovního pomeru, ale od sociálky jsem obdržela uhradu za 15-ty den pracovni neschopnosti, prosim Vas mam nebo nemam nárok na uhradu prvních 15ti dni pracovni neschopnosti od svého zamestnavatele? Dekuji, Hana Malinova.

Dobrý den,

ve Vašem případě zde nárok na proplacení prvních 14 dnů nevzniká, jelikož pracovní neschopnost trvala v době, kdy již netrval pracovní poměr.

S pozdravem,

Vašenároky.cz