Reklamace/e-shopy: Uhrazení opravy skryté vady

Reklamace automobilu

Dobrý den, 23.2.2017 jsem zakoupil v autobazaru vůz Volvo rok výroby 2014. Nyní jsem zaznamenal problém s chladící soustavou motoru a automobil nechal prohlédnout v servisu. Tam my řekli, že to s největší pravděpodobností bude prasklé těsnění pod hlavou nebo něco podobného. Což je oprava 20-30tis odhadem. Mám právo domáhat se u autobazaru uhrazení celé nebo alespoň části opravy za skrytou vadu, kterou jsem při prohlídce a testovací jizdě nemohl odhalit? Děkuji

Vážený pane,

momentálně by bylo třeba se obrátit na autobazar se zprávou o vadě ze servisu. Měl byste vytknout vzniklou vadu a uplatnit právo z vadného plnění – vzhledem k situaci byste měl požadovat slevu z kupní ceny či opravu vady. Pokud s Vámi prodejce odmítne záležitost řešit, neváhejte se na nás obrátit.

S pozdravem Vaše nároky.cz