Pracovněprávní nároky: Ukočení PP v období nemocenské

Nemocenská

Dobry den chci se zeptat kdyz pujdu marodit a pak podam vypoved k 28.2 2017 behem marozeni, zda mi ukonci PP k 30.4;a jak to je kdyz mam 10dnu starou dovolenou +mam z letosniho roku naky den zda mi to proplati zamestnavatel .a pokud budu chtit nastoupit treba 1.3 do jineho zamestnani tak jak to bude kdyz budu marodit a dostanu 2mesicni vypoved dekuji za odpoved

Vážená paní,

jestliže dáte výpověď z Vaší strany (ze strany zaměstnance) nemá dočasná pracovní neschopnost na běh výpovědní doby vliv. Výpovědní doba plyne dál i během dočasné pracovní neschopnosti. Jestliže podáte výpověď k 28. 2. 2017 tak vám začne běžet výpovědní doba od 1. 3. 2017 a bude běžet do 30. 4. 2017. Do nového zaměstnání by tedy bylo možné nastoupit až po uplynutí výpovědní doby v dosavadním zaměstnání. Být v pracovní neschopnosti a pracovat pro jiného zaměstnavatele není rozhodně dobrým řešením.

Doporučil bych Vám tedy respektovat výpovědní dobu, ať už v pracovní neschopnosti nebo jinak. Co se týče dovolené, tak tu by Vám zaměstnavatel měl při skončení pracovního poměru proplatit, popř. ji můžete dočerpat, ještě v době trvání pracovního poměru.