Pracovněprávní nároky: Úkolování zaměstnance i po výpovědi

Výpovědní lhůta

Dobrý den manžel jezdí kamionem dnes 31.5.2018 mu končila výpovědní lhůta 2.mesíce ale bohužel k dnešnímu dni nevyklidil auto ba naopak ho zaměstnavatel poslal na další točku a na firmu se již dnes nevrátí. Ruší se mu ta vypověd a nebo neruší. Děkuji za odpověd

Vážená paní

Výpovědní doba e prodlužuje pouze na základě písemné dohody mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Zaměstnavatel je oprávněn udílet pokyny k práci zaměstnanci ve výpovědní lhůtě, nicméně musí vzít v potaz i datum skončení pracovního poměru tak, aby byl zaměstnanec schopen řádně odevzdat pracovní vybavení a ukončit poměr. Pokud k tomuto nedošlo, Váš manžel přestává být zaměstnancem k prvnímu dni po uplynutí výpovědní doby a nadále nemá povinnosti zaměstnance, tzn. nemusí již konat dle pokynů zaměstnavatele.