Pracovněprávní nároky: Ukončení bez výpovědní doby

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, dávám výpověď z důvodu péče o osobu blízkou.Vím,že záleží na zaměstnavateli. Pokud bych chtěla zkončit bez výpovědní doby, napíšu dohodu k určitému datu. Pokud bude 2.měsíce výpověď. doba -bude to výpověď z prac. poměru? Musím uvést i dle jakého paragrafu? Děkuji.

Dobrý den,

pokud rozvážete pracovní poměr dohodou, tak je možné skončit kdykoliv. Není tak nutné se omezovat dvouměsíční výpovědní lhůtou, která je však nezbytná, pokud podáte výpověď z pracovního poměru Vy nebo ji dostanete od zaměstnavatele. V případě dohody je však podstatnou náležitostí, aby s ní souhlasily obě strany. Tedy Vy i Váš zaměstnavatel.