Pracovněprávní nároky: Ukončení dohodou kvůli přeřazení na jinou práci

Nárok na odstupné

Dobrý den, Potřeboval bych poradit. Zaměstnavatel si mne nechal zavolat a sdělil mi že již na mém stávajícím postu nemá pro mne práci. Řekl že mne v rámci jakési reorganizace přeřadí na jinou divizi a na jinou pozici. S tímto já jsem ovšem nesouhlasil a tak jsme se tedy dohodli na rozvázání pracovního poměru dohodou. Sepsali jsme tedy dohodu o ukončení pracovního poměru. Do dohody jsem také napsal tuto větu: Důvodem ukončení pracovního poměru jsou organizační důvody (převedení zaměstnance na jinou pracovní pozici). Zaměstnavatel tvrdí že na odstupné nemám právo.Má pravdu?

Dobrý den,

abyste měl právo na odstupné, muselo by být v dohodě výslovně stanoveno, že byl pracovní poměr ukončen pro nadbytečnost dle §52 písm. c) zákoníku práce, což se v tomto případě nestalo, a proto nemáte nárok na odstupné.