Pracovněprávní nároky: Ukončení dohodou při době určité

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Mám smlouvu na dobu určitou za nemoc,naskytla se mi příležitost jiné práce na dobu neurčitou.Na toto místo bych měla nastoupit v srpnu a nynější smlouvu mám do 31.12.2017.Chtěla bych vědět jestli musím dát 2měsíční výpověď nebo lze odejít k určitému dni dohodou. Děkuji za odpověď.

Vážená paní,

skončení prac. poměru dohodou je dvoustranné právní jednání, s kterým musí souhlasit jak zaměstnanec, tak zaměstnavatel. Pokud jeden z nich s tímto nesouhlasí, je třeba postupovat přes výpověď a Váš pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby.