Bydlení: Ukončení nájemní smlouvy kvůli nedodržení platební morálky

Nájemní smlouva

Dobrý den,měl bych dotaz, mám nájemní smlouvu s bratrem který je vlastík RD ještě na osm let v dvougeneračním domu,obývám spodní část domu,nájem platím pravidelně k 20 dni,jedinkrát asi před 5 měsíci se opozdila platba,ale vše jsem doplatil,tak žádný dluh nemám, nyní my přišel od p.advokátky dopis že bratr chce abych se odstěhoval i s rodinnou do konce roku 2018 prý kvůli nedodržení platební morálky( doklady o placení mám),bratr se mnou nemluví jen přes advokáta a tak nevím jestli má právo mě vystěhovat,moc děkuji za odpověd Z.

Dobrý den,

pokud máte uzavřenou nájemní smlouvu na dobu určitou a ve smlouvě nemáte sjednáno nic jiného, tak nájemce Vám může předčasně ukončit smlouvu jen ze zákona vymezených důvodů. Jedním z důvodů je i nezaplacení nájemného a nákladů na služby po dobu delší tří měsíců. Pokud se tedy pouze jednou opozdila platba, nezakládá to možnost nájemce Vám vypovědět smlouvu.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení