Bydlení: Ukončení nájemní smlouvy na dobu určitou

Nájemní smlouva

Dobry den Mam s nájemní KY smlouvu na dobu urcitou ktera konci posledni ho srpnaMusim to dat najemnikovi pisemne vedet ze Jim konci smlouva, nebo nemusim delat nic proste smlouva konci. Rikala jsem Jim to ustne že ji neprodlouzim. Oni mi porad vyhrozuji, že pokud jim to neposlu pise mne, že se smlouva automaticky prodlouzi. Je to Pravda? Dekuji

Dobrý den,

nájemní smlouva uzavřená na konkrétní dobu přirozeně končí uplynutím této doby. Pokud však nájemník zůstane v pronajatém bytě po dobu alespoň tří měsíců po skončení nájmu na dobu určitou, automaticky dochází k prodloužení nájmu o tutéž dobu, po kterou trval původní nájem. To však neplatí, pokud ho pronajímatel před uplynutím dané doby vyzve, aby odešel. Výzva ovšem musí být písemná.

Zpět do Bydlení