Zdraví: Ukončení nemocenské lékařem

Lékař

Dobrý den,loni v srpnu mi byl ukončen pracovní poměr dohodou.Cekala jsem na výměnu kolenního kloubu.Bohužel kvota pojištovny pro minulý rok byla vyčerpaná,tak jsem se dostala na řadu až letos 3.1.2017.Obvodní lékař mi chce ukončit nemocenskou 16.6.2017,i když mám doporučení od ortopeda v nemocenské pokračovat a zažádat si o častečný invalid. důchod a hledat si práci na zkrácený uvazek.Má na to právo anebo kde se mám případně proti jeho rozhodnutí odvolat.Za odpověd děkuji Chrobáková

Vážená paní Chrobáková,

pokud vaši pracovní neschopnost ukončí posudkový lékař, tedy orgán nemocenského pojištění, pak máte právo podat proti tomuto rozhodnutí orgánu odvolání. Pokud Vám ukončí dočasnou pracovní neschopnost Váš ošetřující lékař a Vy s tím nebudete souhlasit, můžete podat proti tomuto rozhodnutí opravný prostředek – návrh na přezkoumání lékařského posudku. Nejlepší bude se s ošetřujícím lékařem dohodnout na tom, proč ještě nejste připravena konat práci a ideálně své tvrzení podložit odborným posudkem.

S pozdravem,

Vaše nároky

Zpět do Zdraví