Pracovněprávní nároky: Ukončení neschopenky z důvodu nařízeného čerpání dovolené

Pracovní neschopnost Dovolená

Dobrý den, jsem již druhým rokem zaměstnaná jako učitelka MŠ. Od poloviny března 2018 jsem na neschopence - nemoc a následně rizikové těhotenství. Pracovní smlouvu mám na dobu určitou do 31.8.2018, termín porodu na konci září. Nyní mi paní ředitelka nakázala, že si ještě před nástupem na mateřskou musím neschopenku ukončit tak, abych si stihla vybrat dovolenou - 29 dní. Za tento rok jsem odpracovala 36 dní. Může mi toto nakázat, když jsem na neschopence? Musím tedy někdy ke konci června ukončit neschopenku a vybrat tu dovolenou nebo mi ji pak musí proplatit, když ji nevyberu? Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Pokud máte neschopenku, tak Vám samozřejmě ředitelka nemůže jen tak nakázat, abyste ji ukončila, tudíž ani v tomto případě nemůže nakázat vybrání dovolené.

S pozdravem,