Pracovněprávní nároky: Ukončení PN den před státním svátkem

Pracovní neschopnost Státní svátek

Dobrý den, když mi bude lékařem ukončena pracovní neschopnost den před státním svátkem, kdy v práci budeme mít volno, proplatí i mě zaměstnavatel tento svátek? Někde jsem slyšela, že bych měla mít odpracovaný aspoň jeden den před státním svátkem, aby bylo volno ve svátek zaměstnavatelem následně proplaceno. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud v státní svátek nevykonáváte práci pro zaměstnavatele, nemáte nárok na náhradu mzdy za práci ve svátek.

S pozdravem, Vašenároky.cz